» » Medal HPS 2012 za silnik bezdrenażowy Hydro Leduc

Medal HPS 2012 za silnik bezdrenażowy Hydro Leduc

altSilnik hydrauliczny bezdrenażowy to jednostka wielotłokowa, osiowa o stałej chłonności, z wychylnym wirnikiem o tłokach stożkowych przeznaczona do obiegu otwartego i zamknietego. Silnik ten nie wymaga podłączenia linii odprowadzania przecieków wewnetrznych, a jednocześnie umożliwia dwukierunkową pracę oraz zachowuje wszystkie parametry silników z drenażem, a w szczególności maksymalną predkość obrotową, maksymalny moment obrotowy oraz sprawność.

Silnik hydrauliczny bezdrenażowy produkcji Hydro Leduc zdobył nagrodę Produkt - HPS 2012 na targach HPS 2012 w Katowicach w kategorii Napędy i silniki.
 

Dlaczego niezbędne jest odprowadzanie przecieków ?
Każdy wielotłokowy silnik hydrauliczny cechują przecieki wewnętrzne wynikające z konstrukcji współpracujących ze sobą elemenów jak tłoki - wirnik, stopki tłoków - wał.
Silniki hydrauliczne są projektowane jako jednostki dwukierunkowe, z symetryczną tarczą rozrządu. W związku z taką konstrukcją nie jest możliwe odprowadzanie przecieków do linii spływowej ze względu na fakt, że dany silnik może pracować w obu kierunkach w tym samym układzie.
Wynikająca z punktów a i b akumulacja przecieków wewnątrz obudowy powoduje wzrost ciśnienia. Bez podłączenia zewnętrznego drenażu uszkodzeniu ulega najsłabszy element - w tym wypadku uszczelnienie wału.

Przypadek silnika jednokierunkowego
W silniku jednokierunkowym linia spływu jest połączona bezpośrednio ze zbiornikiem oleju z ciśnieniem < 5 bar. W tym przypadku przecieki wewnętrzne można odprowadzić do linii spływu (jeśli nie jest przeroczone ciśnienie 5 bar) i nie podłączać zewnętrznej linii przecieków. Nie jest jednak możliwe działanie silnika w obu kierunkach, bo spowodowałoby to wzrost ciśnienia w obudowie silnika do poziomu ciśnienia zasilania, co zniszczyłoby uszczelnieie wału.

Silnik bezdrenażowy Hydro Leduc
Silnik bezdrenażowy to dwukierunkowy silnik wielotłokowy;
Wyposażony jest w zawory zwrotne by skierować przecieki do spływu;
W przypadku zmiany kierunku obrotów lub nagłych zatrzymań zamontowany akumulator hydrauliczny tłokowy absorbuje część energii zmniejszając ciśnienie w obudowie.
Silnik bezdrenażowy posiada wysokociśnieniowe uszczenlnienia wału pozwalające na:
- ciśnienie ciągłe wewnątrz obudowy do 25 bar;
- ciśnienie szczytowe wewnątrz obudowy do 60 bar.

W przypadku bezdrenażowego silnika Hydro Leduc, przecieki wewnętrzne skierowane są do przyłącza A lub B w zależności od kierunku obrotów, przy ciągłym ciśnieniu w linii spływu do 25 bar.
Osiągi silnika bezdrenażowego są identyczne z tradycyjnym silnikiem, jeśli chodzi o prędkość obrotową, sprawność i moment obrotowy. Rozwiązanie zostało opatentowane w 2012 r.

 Możliwe zastosowania
- napęd głowic roboczych;
- napęd narzędzi wymiennych maszyn.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl