Hydroakumulator membranowy AF 0100 przeznaczony jest do tłumienia pulsacji w układzie hydraulicznym, a także do przekazywania ciśnienia pomiędzy dwiema cieczami (np. olej hydrauliczny - woda morska). Wersja do działania w niskich temperaturach i przy wysokich ciśnieniach. Dostarczany nie napełniony lub wstępnie napełniony azotem do żądanego ciśnienia. W przypadku zapytań o dobór, nietypowe wersje lub zastosowania, prosimy o kontakt.
Dane techniczne akumulatora hydraulicznego AF 0100
Objętość azotu V0 : 1,1 [dm3 ] [l]
Maksymalne ciśnienie (CE): 500 [bar] 50 [MPa]
Średnica hydroakumulatora: ø 163,5 [mm]
Wysokość hydroakumulatora: 197 [mm]
Przyłącze strona olejowa: M18 x 1,5
Przyłącze strona gazowa: zawór napełniający
Współczynnik objętościowy (V0 -V2 )/V0 : 0,75
Zakres temperatur pracy: -40 do 120 [o C]
Gazy robocze: wyłącznie azot
Standardowa ciecz robocza: hydrauliczne oleje mineralne
Masa: 5,5 [kg]
Dane:
Technologia:
Hydroakumulatory serii AF są wykonane z dwóch skręconych ze sobą półkul ze stali węglowej. Pomiędzy półkulami znajduje się elastomerowa membrana z metalową wkładką umożliwiającą nagłe i całkowite opróżnienie hydroakumulatora z oleju. Wkładka ta eliminuje ryzyko uszkodzenia membrany. Standardową cieczą roboczą jest mineralny olej hydrauliczny, ale akumulator można przystosować do pracy z wodą, olejem napędowym, benzyną czy nawet tlenkiem etylenu. Zależy to od rodzaju zastosowanej membrany. Na zamówienie dostępna jest powłoka antykorozyjna ARCOR® . Akumulatory hydrauliczne AF przeznaczone są do pracy w warunkach wysokich ciśnień oraz niskich temperatur. Napełnianie i sprawdzanie ciśnienia gazu standardowo możliwe jest przy pomocy VGL 4 lub CGLU 4F . Strona gazowa wyposażona jest w zawór napełniający, który umożliwia kontrolę lub zmianę ciśnienia azotu.
Akcesoria:
zaciski i mocowania;
bloki bezpieczeństwa i odcinające
adaptery.
Zalety:
bardzo duża trwałość ze względu na niewielkie odkształcenie robocze membrany elastomerowej;
możliwość wymiany membrany;
duża szybkość działania;
możliwość nagłego całkowitego opróżnienia hydroakumulatora dzięki specjalnej wkładce zabezpieczającej zamocowanej bezpośrednio na membranie;
możliwość pracy w szerokim zakresie cieczy roboczych.
Bezpieczeństwo:
Akumulatory hydrauliczne są zbiornikami ciśnieniowymi, które podlegają dyrektywie 97/23/CE. W zależności od zastosowania podlegają także dozorowi UDT (Urzędu Dozoru Technicznego) lub TDT (Transportowego Dozoru Technicznego).
Hydroakumulatory o objętości do 1 litra są dostarczane z certyfikatem producenta. Nie mogą być one oznaczane znakiem CE, lecz spełniają wymagania dyrektywy CE. Hydroakumulatory o pojemności powyżej 1 litra są oznakowane znakiem CE oraz opatrzone w deklarację zgodności z dyrektywą 97/23/CE, a także informacje o zewnętrznych jednostkach certyfikujących i zastosowanych procedurach. Do każdego hydroakumulatora dołączany jest osobny komplet dokumentów.
Na życzenie klienta akumulatory hydrauliczne mogą być dostarczone z dodatkowymi certyfikatami niezależnych organizacji jak: ASAP, APAVE, TUV, VERITAS, ABS, DNV, Lloyd etc.